Bit Pazarı

Eski zamanlardan, Anadolu, Rumeli ve Osmanlı döneminden kalma kullanılmış eşyaların satıldığı yere bit pazarı adı verilir. Türkiye’nin birçok bölgesinde kurulan bit pazarları kişilerin elinden çıkarmak istedikleri eski dönemlere ait bozuk, kullanılmış ürünlerin satışıyla ayakta kalmaktadır. Osmanlı dönemlerinden bu yana kurulan bit pazarları, o dönemlerde sıkı kontrolden geçerek çalıntı malların alıp satılması önlenirdi. Pera Mezat Müzayedecilik şirketi bünyesinde bit pazarı ürünlerini de bulundurarak sanatseverlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

 

Pera Mezat Müzayedecilikte Bit Pazarı

 

Pera Mezat Müzayedecilik bünyesinde kesinlikle çalıntı mal bulamazsınız. Bit pazarları için açılan sergilerde, satışa sunduğumuz objeleri eskicilerden tedarik etmemekteyiz.  Bir sanat, antika galerisi olarak müşterilerimize her zaman en temiz ve iyi durumda olan ürünleri sunarak alışverişlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Ayrıca çeşitli koleksiyonları da bit pazarında görmek mümkündür. Örneğin; bir öneme ait yerli ve yabancı film, belgesel, müzik ve dizi çeşitleri, çizgi filmler, bilgisayar oyunları gibi. Bu nedenle özellikle de koleksiyoncuların uğrak noktalarından biri olan bit pazarları sanatseverler ve tarihçiler için iyi bir kaynak haline gelmiştir. Bu durumda Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi’nin bit pazarıyla yakından alakadar olması demektir.

 

Bit Pazar’ı Ürünlerinden Bazıları;

 

2 adet Ermenice Yazılı Porselen Kahve Fincanı, Bavaria Altın Yaldızlı Porselen Vazo h:8 cm, Üzeri Kabartma Dekorlu Ahşap Saplı Cezve R:7 cm, 70'ler Yılan Derisi Bayan Cüzdan 9x17 cm, Uzak Doğu Standında El Boyama Fincan, Mini Çaydanlık h:6 cm, Astoria Marka El Boyama Tek Kahve Fincanı, Bakır El İşçilikli Asma Zincirli Gaz Lambası h:30 cm, Pirinç Şamdan h:12 cm, Üzeri El Boyama Rus Yapımı Kaşıklık+Kaşık h:11 cm, 6 adet Telkare İşçilikli alpaka (4 adet kaşık 1 çatal 1 maşa), Alpaka Kulplu Mumluk R:7 cm, 50'ler Goblen Para Cüzdanı h:10 cm, Pirinç Kabartma Tavşan Figürlü Arthurt Court İmzalı Tabak R:35 cm

 

Dileyenler arşiv kategorisinden bit pazarı ürünlerini inceleyerek Pera Mezat Müzayedecilik’e ait bit pazarı ürünlerini görebilir ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirler. Aynı zamanda web adresinden gelecek bit pazarı sergilerini takip ederek, bu sergilere katılım sağlayabilirler.