Kartpostal

Kartpostal

 

Eskiden haberleşme aracı olarak kullanılan mektuplara kartpostallar eklenirdi ya da uzak şehirlerde ya da ülkelerde oturan kişiler birbirlerine kartpostallar göndererek özlem gidermeye çalışırlardı. Hemen hemen her yerde bulma ihtimaliniz olan kartpostallardan koleksiyon yapmak, geçmişten günümüze büyük bir koleksiyon olasılığı sağlayacağı için oldukça yaygındır. Diğer koleksiyon çeşitleri düşünüldüğünde kartpostal koleksiyonu yapmak daha basit ve eğlenceli bir iştir. Neredeyse her yerde bulabileceğiniz kartpostalları kategorize ederek koleksiyon yapabilirsiniz. Teknoloji çağının gelişmesiyle bu çeşitli kartpostallara internetten de ulaşabilirsiniz.

Bir sanat ve antika galerisi olan Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi çeşitli koleksiyonlara ev sahipliği yapar. Bu koleksiyonlar; kitap, para, jeton, madalya, harita, gravür, kartpostal ve fotoğraflardır. Ayrıca kartpostal koleksiyoncuları için çeşitli etkinlikler düzenleyen Pera Mezat Müzayedecilik ülkede koleksiyonculuğun ilerlemesi için koleksiyon danışmanlığı yaparak ülkedeki sanata katkı sağlar. Koleksiyoncuların vazgeçilmezi olan kartpostallar Pera Mezat Müzayedecilik bünyesinde çokça yer alır.

 

Pera Mezat Müzayedecilik Bünyesindeki Kartpostallar

 

Malatyaspor 1991-92 Büyük Boy Kartpostal,27 x 20 cm, Trabzonspor Nostaljik Yeni Baskı Kartpostal, 2004 Milli Takım Türkcell Sponsor Kartpostal, Fotoğraf ve Kartpostallarla, Osmanlı'da Kadın, Atlas Tarih Kitaplığı, 2010, 112s., Fotoğraf ve Kartpostallarıyla Osmanlı Sarayları ve Köşkleri, Apa Matbaası Sahibi Mazhar Apa İmzalı Kartpostal, Eski İstanbul Kartpostalı, Türk Kadını, Eski İstanbul Kartpostalı, Bursa'da Tiyatro Oyunu, Eski İstanbul Kartpostalı, II. Abdülhamit selamlık, Apa Matbaası Sahibi Mazhar Apa İmzalı Kartpostal, Eski İstanbul Kartpostalı, Tarabya, Eski İstanbul Kartpostalı, St. Joseph ve dahası.

 

Kartpostalla ilgili etkinlikleri incelemek isterseniz çeşitli sergiler ve kartpostal müzayedeleri düzenlendiğini fark edeceksiniz. Bu müzayedelerde satışa çıkarılan kartpostalları görmek için ise web adresindeki arama butonuna; Kartpostal Müzayedesi 1, Kartpostal Müzayedesi 2, Kartpostal Müzayedesi 3 yazabilirsiniz.

 

Yukarıda saymış olduğumuz kartpostallar koleksiyonunuzun bir parçası haline getirmek istiyorsanız eğer Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi’ne ait web adresinde gezinerek ya da İstanbul Beyoğlu’nda olan galeriyi ziyarete giderek bu kartpostalları satın alabilirsiniz. Ayrıca koleksiyon danışmanlığı veren Pera Mezat Müzayedecilik sayesinde koleksiyonculuk hakkında çeşitli bilgilere sahip olabilir, bu bilgiler doğrultusunda koleksiyonculukta profesyonelliğe adım atabilirsiniz.