Salon ve İnternet Müzayedeleri

          Pera Mezat Müzayedecilik olarak, salon müzayedeleri ve internet müzayedeleri adı altında, çeşitli konseptlerde yaptığımız müzayedelerle siz değerli koleksiyonerlerin eşsiz koleksiyonlarına katkıda bulunmak, Pera Mezat Ailesinin en önemli misyonlarından birisidir.

          Salon müzayedeleri, birden fazla kişilerin eserlerinden oluşan veya tek bir koleksiyonerin satmak istediği eserler ile hazırlanan müzayedelerdir. Bu müzayedelerimizi kendi müzayede salonumuz dışında çeşitli otel ve derneklerde de organizasyonunu sağlayarak, sektöre gönül vermiş siz değerli dostlarımızı bir araya getirerek, kültür ve sanat transferi şeklinde gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca kişi ve kuruluşlara özel, sanatsal ve kültürel etkinlik kimliği taşıyan özel konsept müzayedeler ile kültürümüzün bizden sonraki nesillere aktarılması ve yaşatılması konusunda özel hassasiyet göstermekteyiz.

          İnternet müzayedeleri aracılığı ile de, nümismatik, efemera, kitap ve fırsat müzayedeleri gibi çok sayıda konsept müzayedelerle koleksiyon ürünlerini, geniş üye portföyümüze ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız. 

          Ülkemizde çok çeşitli konularda müzayede ve mezat düzenleyen tek firma olma özelliği ve bilinci ile sadece eser almak isteyen koleksiyonerler dışında, elinde bulunan eserleri değerlendirmek isteyen dostlarımızın ürünlerini internet aracılığı ile binlerce üyemize ulaştırarak, değerinde el değiştirmesini sağlamaktayız.