Salon ve İnternet Müzayedeleri

Pera Mezat Müzayedecilik olarak, salon müzayedeleri ve internet müzayedeleri adı altında, çeşitli konseptlerde yaptığımız müzayedelerle siz değerli koleksiyonerlerin eşsiz koleksiyonlarına katkıda bulunmak, Pera Mezat Ailesinin en önemli misyonlarından birisidir.

 

Salon müzayedeleri, birden fazla kişilerin eserlerinden oluşan veya tek bir koleksiyonerin satmak istediği eserler ile hazırlanan müzayedelerdir. Bu müzayedelerimizi kendi müzayede salonumuz veya çeşitli otel ve derneklerde organizasyonunu sağlayarak gerçekleştirmekteyiz. Sitemizde Salon müzayedelerimiz için özel kullanılan bir etiketimiz mevcuttur. Etiket üzerinde görülen müzayede saati müzayedemizin internetten pey almayı kesmeyi ve salonumuzda  veya etkinlik alanında okunacağı saati temsil etmektedir. Salonda müşterilerimizin katılımı ile, bayrak kaldırma yolu ile  müşterilerimiz internetten gelen peyleri aşabilirler. Müzayedenin mantığına uygun olan bu süreç sadece salona müzayedelerinde uygulanmaktadır. Salon Müzayedesi katılımcılarına, verecekleri peylerin salonda bayrak kaldırılarak geçilebilme ihtimaline karşı, eğer imkanları var ise salonumuza canlı olarak katılıp bayrak kaldırarak fiyat arttırmalarını tavsiye ediyoruz. Salona katılımları mümkün değilse internetten tüm peylerini en üst değerlerine kadar girmelerini tavsiye ediyoruz.

 

İnternet müzayedeleri genel olarak hafta içi ve hafta sonu olmak üzere, gece saat 22:00 - 23:30  arası yaplan müzayedelerimizdir. Söz konusu bu saatte ofisimizde personel bulunmadığından dolayı  telefon veya posta yolu ile destek verilemez. Sitemizde son pey verme saati müzayede etiketinde görülen saattir. Müzayede saati aşıldığında sistemimiz otomatik olarak pey almayı keser.  Bu sebeple müşterilerimiz tarafında son saniye verilen peyler internette ileti gecikmesi sebebiyle sunucumuza geç ulaşacağından veritabanımız tarafından kabul edilmeyebilir, Böyle bir durumda kaçan ürünlerin sorumluluğu tamamen müşterilere aittir ve ürünler talep edilemez. İnternet Müzayedesi müşterilerimize son dakikaları beklemeden  tüm peylerini en üst değerlerine kadar girmelerini tavsiye ediyoruz.