KULLANICI GİRİŞİ GİRİŞ

Menü

Sıkça Sorulan Sorular - Üyelik

Üyelik açmadan herhangi bir ürüne teklif verme ve satın alma imkanı yoktur. Mutlaka bir üyelik hesabı açılması gerekmektedir.

Sitemizin anasayfa sağ üst köşesinde bulunan “Kullanıcı Oluştur” butonu tıklanarak gelecek form ile sizden talep edilen bilgiler girilerek üyelik açılır. Üyelik aktivasyonu ise E-postanıza gelecek bir postanın onayı sonrası yapılacaktır. Bu işlemlerin müşterilerce yapılması gerekmektedir.

Sitemizin anasayfa sağ üst köşesinde bulunan “Kullanıcı Girişi” butonu tıklanarak gelecek forma “Kullanıcı Adınız” ile “Şifrenizi” yazarak sitemize giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınız üye olurken girdiğiniz E-posta adresinizdir.

Şifrenizi unuttuysanız yönetim dahil kimse şifrenizi öğrenemez. Bilgi güvenliği ve gizliliği sebebiyle şifreler geri dönüşü olmayan bir yöntem ile kodlanmaktadır. Sitemizin ana sayfa sağ üst köşesinde bulunan “Kullanıcı Girişi” butonu tıklanarak, Şifremi unuttum butonu aracılığı ile E-posta adresinize şifre sıfırlama bağlantısı gönderilir. Bu yönergeleri takip ederek yeni şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamak için eposta adresinizi doğru yazmanız gerekmektedir. Bunları da hatırlamıyorsanız lütfen site yönetimi ile iletişime geçiniz.

Sistemimiz bir kullanıcı için 2.ve 3. hesapların açılmasını desteklememektedir. 2. ve 3. hesaplar üyeliklerle ilgili sıkıntılara yol açar. aksi halde yeni bir hesap açmanız durumunda yeni üyeliğinizle eski işlemlerinizi görmeniz mümkün olmaz.

Açık arttırma ile satış yapıldığından dolayı müzayede listesi içerisindeki söz konusu lota (ürüne) pey (teklif) vermeniz gerekmektedir. Pey bir ürüne en fazla verebileceğiniz para miktarını sembolize eder. Sitemizin yazılımı peylerinizi diğer kullanıcılardan saklı tutar.

Sitemizde müzayede sayfasında her bir ürünün sağ tarafında bulunan pey ver butonunun hemen solundaki boşluğa tıklayarak rakamla dilediğiniz fiyatı yazarak pey verebilirsiniz. Sistemimiz kuruşlu rakam sistemini tanmamaktadır. Yani peyleriniz 10.00 şeklinde değil de 10 şeklinde olmalıdır.

Arttırma aralığı belli bir ürüne verilen peyin üstüne, tekrar teklif verebilmek için güncel fiyatın üzerine kaç TL daha eklenmesi gerektiğini belirleyen bir kriterdir.

Müzayede evlerine ve müzayedelere göre değişiklik gösterebilir. Aksi belirtilmedikçe, sitemizdeki müzayedelerde aşağıdaki aralıklar geçerlidir.

5 - 19 TL arasında 1 TL,

20 - 49 TL arasında 2 TL,

50 - 99 TL arasında 5 TL,

100 - 199 TL arasında 10 TL,

200 - 499 TL arasında 25 TL,

500- 999 TL arasından 50 TL,

1000 - 1,999 TL arasında 100 TL,

2000 - 4,999 TL arasında 250 TL,

5000 - 9,999 TL arasında 500 TL,

10,000 - 19,999 arasında 1000 TL,

20,000 - 49,999 arasında 2500 TL,

50,000 - 99,999 arasında 5000 TL,

100,000 - 1,000,000 arasında 10,000 TL

 

Sitemizde yüzlerce ürünün listeli olduğu bir müzayede içerisinde beğendiğiniz, almak veya takip etmek istediğiniz, onlarca farklı sayfada dağınık bir düzende bulunan bu ürünlerin, tek sayfada gözükmesini sağlayan bir modüldür.

İstediğiniz ürünleri takip listesine ekleyerek tek sayfada alt alta gelecek şekilde görüntüleyebilirsiniz. Böylece tüm ürünleri tek sayfada takip edebilir daha sonra buradan da pey verebilirsiniz.

Müzayedelerin içerisinde bulunan ürünler sayfasında ürünlerin açılış fiyatları bulunmaktadır. Eğer ürün açılış fiyatı sönük olup hemen üzerinde “Güncel Fiyat” ibaresi bulunmakta ise, söz konusu ürüne pey geldiği anlaşılır. 

Güncel fiyat, söz konusu ürüne başka pey gelmez ise ve/veya bayrak kaldırılmaz ise, ürünün satılabileceği komisyon hariç minimum miktardır.

          Sitemizde her işlem online olduğundan, pey iptali yapılmamaktadır. Bu sebepten dolayı pey verilirken üyelerimizin dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Sitemizde her işlem online olduğundan, pey iptali yapılmamaktadır. Bu sebepten dolayı pey verilirken üyelerimizin dikkatli olmalarını rica ediyoruz.